هاستینگ

هاست لینوکس - هاست ویندوز - دامین - نمایندگی هاستینگ

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز
در زمينه ميزبانی وب همواره دو سيستم عامل مهم وجود داشته است: ويندوز و لينوکس. مهمترين سوالی که همواره در اين زمينه از ما می‌شود این است که کدام سيستم برای سايت ما مناسب است؟ ويندوز يا لينوکس؟ پاسخ ما با توجه به هدف شما از داشتن وب سايت و برنامه ای که برای آن سايت در نظر داريد متفاوت است. بهتر است به اطلاعات اسکریپت خود توجه کنید. 
در حالت کلی ، ویندوز از ASP و ASP.NET پشتیبانی میکند و اگر شما نیاز به این دو زبان برنامه نویسی ندارید، بهتر است که فضای لینوکس خریداری نمایید.

سوالات متداول

وب سرور این هاست ها کدام است؟

وب سرور در هاست ویندوز IIS و در هاست لینوکس Apache می باشد.

کدامیک از HTML، CSS، jquery، FLASH پشتیبانی می کند؟

هر دو نوع هاست از موارد فوق پشتیبانی می کند زیرا موارد فوق Client Side بوده و ارتباطی به نوع سرور ندارد. اگر سایت شما نیاز به اسکریپت های اجرایی دینامیک و پایگاه داده ندارد می توانید از نوع لینوکس به دلیل قیمت کمتر استفاده نمایید.

هر سرور از کدام پایگاه داده ها پشتیبانی می کنند؟

هاست ویندوز از پایگاه داده های SQL Server و MySQL و MySQLi پشتیبانی می کند. هاست لینوکس فقط از پایگاه داده MySQL و MySQLi پشتیبانی می کند و از پایگاه داده SQL Server پشتیبانی نمی کند.

پشتیبانی از ASP.NET

ASP.NET فقط بر روی هاست ویندوز پشتیبانی می شود. اگر سایت شما با این نرم افزار نوشته شده است حتما هاست ویندوز سفارش دهید.

پشتیبانی از PHP و MySQL

هر دو نوع هاست ویندوز و لینوکس از PHP و MySQL استفاده می کند. اما توصیه می شود در این مورد از هاست لینوکس استفاده نمائید.

استفاده از سیستم های مدیریت محتوای آماده (CMS)

در صورتی که می خواهید برای سایت خود از سیستم های مدیریت محتوای آماده استفاده کنید بسته به نوع آن می بایست هاست توصیه شده زیر را انتخاب کنید:
الف. جوملا، وردپرس، نیوک، جاوز: هاست لینوکس توصیه می شود، بر روی هاست ویندوز نیز قابل اجرا می باشد.
ب. دات نت نیوک، سایت ساز: هاست ویندوز. بر روی هاست لینوکس اجرا نمی شود.

نوع کنترل پنل

در هاست ویندوز از کنترل پنل های Plesk و در هاست لینوکس از کنترل پنل های cPanel استفاده شده است.

قیمت کدام مناسب تر است؟

هاست لینوکس دارای قیمت کمتری نسبت به هاست ویندوز می باشد.

برای دریافت اخبار و رویدادهای مهم عضو شوید

captcha